ECTACO Info: V Ústí nad Labem nabízely práci zahraniční firmy

„….Důležité, aby se lidé učili cizí jazyky…“

 CT24, Reportáž Jana Stuchlíka, 20. 9. 2011

„V Ústí nad Labem nabízely práci zahraniční firmy“

Ústí nad Labem – Úřad práce Ústeckého kraje dnes uspořádal první přeshraniční burzu. Se svými nabídkami do krajské metropole přijelo 15 agentur a firem z Německa, Nizozemska, Rakouska a Švýcarska. Pracovní burza se setkala s obrovským zájmem, ovšem přinesla i hodně zklamání, které přinesly především podmínky k získání práce za hranicemi. Hlavním problémem jsou jazykové dovednosti uchazečů.

Práce v zahraničí
Práce v zahraničí

 

Možnost práce v zahraničí přilákala na první přeshraniční burzu stovky zájemců, šedesát z nich se rovnou na novém zaměstnání domluvilo. Hodně jich ale odcházelo zklamaných. „Uchazeči jsou překvapeni, že v cizích zemích se hovoří cizími jazyky!!!!!! To je největší problém,“ uvedla Leona Bláhová z Eures – Evropské služby práce. Dodala, že čím lépe uchazeč hovoří třeba německy, tím lepší pozici pro sebe v Německu najde. Eva Maříková z krajské pobočky úřadu práce zdůraznila, že zájemce upozorňovali na nezbytnost dodat životopis v němčině. Podle pořadatelů burzy se bez alespoň částečné znalosti jazyka nemá vůbec cenu ucházet o zaměstnání v cizině.

Zajímavostí dnešní burzy bylo, že českým uchazečům nabídly své služby i německé úřady práce. Zájemce zařadí do své evidence, ale ti mohou být nadále evidovaní na českém úřadu práce, být v zaměstnaneckém poměru případně pracovat na živnostenský list. Musí ale s německým pracovním úřadem aktivně spolupracovat a také jasně vědět, v jakém oboru chtějí pracovat.

Poradci uchazeče upozorňují, že v Německu, kde chtějí pracovat nejčastěji, neexistuje minimální mzda. Suma, pod kterou by neměli jít, představuje zhruba 7 euro na hodinu. Za nižší částku se pracovat u sousedů už nevyplatí.

….Portál cz-slovnik.cz, přináší Čechům možnost vyzkoušet si novou formu výuky. Jedná se o způsob výuky využívající moderní technologie ve formě elektronických překladatelů (slovníků) ECTACO

ECTACO Info

www.cz-slovnik.cz, www.ectacoinc.cz

info@ectaco.cz

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: