Středoškoláci z Vysočiny mají stále větší zájem o studium ruštiny

ECTACO: Elektronické překladače a e-knihy (www.ectaco.cz, www.cz-slovnik.cz)

Článek: Leona Roháčková

http://www.novinky.cz

Devadesát procent všech studentů středních škol v kraji Vysočina studuje anglický jazyk, němčinu, jejíž obliba klesá, si vybrala zhruba polovina studentů. S velkým odstupem následují studenti francouzštiny, už několik let roste zájem o výuku ruského jazyka.

Střední školy Kraje Vysočina s různorodou oborovou nabídkou nabízí žákům výuku cizích jazyků. Zejména na gymnáziích, obchodních akademiích, hotelových školách jsou v rámci povinných předmětů vyučovány dva cizí jazyky, z nichž největší zájem mezi žáky je o angličtinu (cca 90 %) a o němčinu (cca 50 %).

„Němčina má na Vysočině dobré předpoklady k uplatnění díky celé řadě firem, jejichž kapitál je spojen s německým či rakouským vlastníkem,“ upozornil Karel Látera z krajského úřadu Vysočina. V kraji jsou podle něj střední školy, které nabízí možnost kombinace s výukou francouzského jazyka (zhruba šestiprocentní zájem žáků SŠ) a ruského jazyka (pětiprocentní zájem žáků).

Trend posledních let napovídá, že zájem o němčinu a francouzštinu je ze strany studentů mírně klesající, naopak o ruštinu vzrůstající.

Školy v kraji ale nabízí i výuku španělštiny, italštiny či latiny. „Výuka latinského jazyka je výhradně záležitostí středních zdravotnických škol, tuto možnost ale nabízí žákům i některá gymnázia,“ podotkl Látera.

ECTACO Info

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: